Objawy i leczenie infekcji dróg moczowych, jakie są infekcje dróg moczowych

Język publiczny używa terminu infekcja dróg moczowych w odniesieniu do infekcji dolnych dróg moczowych. Chociaż sam dolny przewód moczowy obejmuje pęcherz, wraz ze wszystkim innym pod nim, termin ten zwykle odnosi się do zapalenia samego pęcherza. Zwykle jest to infekcja bakteryjna. Zakażenie dróg moczowych

Przyczyny infekcji dróg moczowych

Przyczyny-infekcji-dróg-moczowych

Problem ten może dotyczyć młodzieży i osób starszych, a według literatury 80% populacji przechodzi przez to co najmniej raz w życiu. Częściej występuje wiosną i jesienią, chociaż dzisiaj, ze względu na klimat, może mieć większy wpływ na lato. Zasadniczo nie ma różnicy w częstości występowania między grupami wiekowymi, ale młodzi ludzie cierpią z innego powodu niż osoby starsze.  W tym drugim przypadku ryzyko wzrasta, ponieważ błona śluzowa staje się bardziej bezbronna z wiekiem,

a hormony mogą również osłabić własną obronę pęcherza. Wraz z wiekiem zmiany w narządach, takie jak upadek pęcherza, mogą również zwiększać ryzyko lub pacjent może mieć operację, która osłabia więzadła pęcherza. Tak więc zmiany anatomiczne mogą mieć miejsce w ich przypadku, a czynnikiem ryzyka dla młodych ludzi jest zimno z powodu luźnej odzieży i swobodnego obchodzenia się z zasadami higieny.

Infekcje dróg moczowych są zwykle bakteryjne, zwykle spowodowane przeziębieniem, ale mogą być również zakażone bakteriami, takimi jak chlamydia lub rzeżączka. Jeśli w tle jest przeziębienie, zwykle jest spowodowane przez bakterie już nieodłączne w florze jelitowej, szczególnie enterococcus faecalis i escherichia coli.

Bakterie te są obecne w cewce moczowej, w cewce moczowej, w normalnym stanie, ale nie powodują problemów w mniejszej liczbie narośli, w rzeczywistości nie są wykrywalne. Jednak przy skrajnym przeziębieniu lub przeziębieniu

Własna ochrona pęcherza może być tak słaba, że jego bariera ochronna może zostać wyłączona, a bakterie mogą się rozmnażać i powodować stan zapalny. Korzystanie z klimatyzatora zwiększa również ryzyko, ponieważ sprzyja zimowi, szczególnie gdy ktoś przechodzi od ciepła na zewnątrz do pomieszczenia, które przegrzewa się przez klimatyzator lub pozwala na bardzo zimne powietrze w samochodzie.

Najczęstsze objawy zakażanie pęcherza moczowego

Najczęstsze-objawy-zakażanie-pęcherza-moczowego

Inne patogeny można zbierać w basenach, saunach lub wspólnych ręcznikach, a infekcje przenoszone drogą płciową można uzyskać poprzez bezpośredni kontakt fizyczny podczas stosunku. Pacjenci mogą również poddawać się cewnikowaniu w szpitalach, szczególnie w oddziałach intensywnej terapii lub oparzeń, ale może się to zdarzyć w operacjach chirurgicznych, w chirurgii instrumentalnej. Oczywiście w rzadkich, absolutnie sterylnych warunkach teoretycznie nie powinno to nastąpić. Objawy infekcji dróg moczowych

Uporczywe, rozkazujące oddawanie moczu, częste, nieprzyjemne i bolesne oddawanie moczu jest typowym objawem, ale może to być krwawe oddawanie moczu. Ten ostatni może się zdarzyć bardzo szybko, bez dodatkowych dni i tygodni na rozwój. Dzieje się tak, ponieważ patogeny mogą pojawić się w tak dużej liczbie kiełków w ciągu jednego lub dwóch dni, że mogą wywołać coś podobnego. Gorączka nie jest typowa, występuje tylko wtedy, gdy zapalenie rozprzestrzenia się na górne drogi moczowe.
Rozpoznanie infekcji dróg moczowych

Problem jest zwykle rozpoznawany przez lekarzy na podstawie skarg, a szybka analiza moczu lub analiza osadów moczu może natychmiast potwierdzić diagnozę. Leukocyty i bakterie znajdujące się w moczu są najbardziej wskazane. Teraz istnieją nowoczesne szybkie testy, które pokazują je od razu.

Jak leczyć infekcje dróg moczowych

Jak-leczyć-infekcje-dróg-moczowych

Krótkotrwałe leczenie antybiotykami jest prawie zawsze konieczne, bez powrotu do zdrowia nie można się spodziewać. Leki dostępne bez recepty, takie jak żurawina lub liście winogron niedźwiedzia, można wypróbować przez krótki czas, w pewnym stopniu zmniejszając liczbę kiełków, ale nie eliminując stanu zapalnego. Dzieje się tak dlatego, że patogeny są zwykle bardzo uparte i silnie przylegają do błony śluzowej pęcherza. Dlatego też, jeśli w moczu znajdują się ropne bakterie i białe krwinki, potrzebne są antybiotyki. Może to oznaczać przyjmowanie jednej tabletki w postaci granulatu lub 3-dniowe leczenie antybiotykami. Dłuższy okres czasu rzadko jest potrzebny.
Szanse na wyleczenie z infekcji dróg moczowych

Jeśli nie są to bakterie wieloporne, szanse na wyleczenie wynoszą 100%. Jeśli patogen jest bardzo oporny, należy go celować, to znaczy hodować bakterię i przyjmować antybiotyki specjalnie dla tego typu. Jeśli to prawda, uzdrowienie może być również kompletne.
Zapobieganie infekcjom dróg moczowych

Zapobieganie jest utrzymywane przez obfite i równomierne przyjmowanie płynów, a także unikanie przeziębienia i ubieranie się zgodnie z temperaturą. Szczęście jest również takie, że ludzie nie trzymają moczu w pęcherzu przez dłuższy czas, ale odwiedzają łazienkę tak szybko, jak to możliwe.

Wykazano, że żurawina wzmacnia zdolności ochronne pęcherza, dzięki czemu może w jakiś sposób temu zapobiec.

Jak dochodzi do infekcji dróg moczowych

Jak-dochodzi-do-infekcji-dróg-moczowych

Infekcje dróg moczowych mogą przechodzić w postać przewlekłą, ale nie typową, zwykle nie oczekuje się objawów szczątkowych. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy wcześniej istniała wada rozwojowa lub złożony czynnik, taki jak zastój moczu, który mógłby utrzymać stan zapalny na stałe. W okresie po zapalnym pęcherz może być bardziej podatny na nowe infekcje, co ułatwia jego nawrót, ale w dłuższej perspektywie tak już nie jest. Przydatne informacje Niestety, ludzie często i bezpodstawnie przyjmują antybiotyki, w takim przypadku mogą rozwinąć lekooporne szczepy bakterii, a dalsze leczenie ewentualnych infekcji dróg moczowych będzie trudniejsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *