Zioła na zaparcia – babka płesznik

Leczenie objawowe w przypadku zaparć stosuje się jedynie doraźnie. Najczęściej stosuje się farmakologiczne środki przeczyszczające. Nie można jednak używać ich długotrwale, gdyż może dojść do pogorszenia zatwardzenia – wynika to z rozleniwienia jelit przez środki przeczyszczające i zaburzenia perystaltyki jelit.

Podstawą do długotrwałego pozbycia się zaparć jest dieta bogata w błonnik. Błonnik występuje w różnych owocach, warzywach, produktach zbożowych z różną ilością. Dietę można jednak wzbogacić o zioła, które mają bardzo dużo błonnika w sobie. Jednym z najpopularniejszych jest babka płesznik, która jest stosowana przy zaparciach – nasiona babki płesznik mają bardzo dużo błonnika. Czasami wystarczy stosowanie tylko samej babki płesznik, aby pozbyć się na stałe zaparć.

Błonnik Primvitalny, czyli babka płesznik + babka jajowata

Kwiat babki płesznik

Nasiona babki płesznik są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego.

Błonnik Primvitalny jest suplementem diety na zaparcia. Właściwie to jego skład w całości składa się z nasion babki płesznik oraz dodatkowo łuski babki jajowatej.

Babka płesznik jest rośliną z rodziny babkowatych. Lecznicze własności posiadają jedynie nasiona tej rośliny, które nie są trawione przez organizm, pęcznieją (wchłaniają wodę), wydzielają śluz. Nasiona są małe – 2-3mm długości, jasno lub ciemnobrązowe. Nasiona babki płesznik to źródło błonnika, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w wielu dolegliwościach.

Masz problemy z zaparciami? Wypróbuj Błonnik Primvitalny i oczyść jelita oraz pozbądź się zaparć w naturalny sposób. Zamów teraz!

Z kolei łuska babki jajowatej posiada jeszcze więcej  błonnika, dlatego też połączenie tej łuski z nasionami babki płesznik jeszcze lepiej działa na układ pokarmowy – także na zaparcia.

Zastosowanie Błonnika Primvitalnego

Błonnik Primvitalny, czyli nasiona babki płesznik i łuska babki jajowatej mają zastosowanie przede wszystkim w schorzeniach związanych z funkcjonowanie układu pokarmowego. Nasiona te regulują pracę przewodu trawiennego. Ale także stosowany jest w innych dolegliwościach, jak nadciśnienie czy miażdżyca. Błonnik Primvitalny pomaga przy:

  • zaparciach,
  • regulacji perystaltyki jelit,
  • przywróceniu flory bakteryjnej jelit,
  • reguluje poziom glukozy we krwi,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • obniża cholesterol.

Stosowanie i dawkowanie Błonnika Primvitalnego

Błonnik Primvitalny należy stosować codziennie 15-30 minut przed głównymi posiłkami. Należy jedną miarkę Błonnika Primvitalnego do szklanki letniej wody, wymieszać, poczekać 5 minut, a następnie wypić miksturę. Można wypić przy tym więcej wody. W przypadku zaparć efekt Błonnika Primvitalnego powinien być widoczny po około 2 dniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 2.8/5 (29 głosów)