Profilaktyka w zaparciach

Pozbycie się zaparć na skutek podjętego działania leczniczego zwykle nie rozwiązuje problemu do końca. Zaparcia mogą powracać, gdy nie zadbamy o odpowiednią profilaktykę przeciwzaparciową.

Dieta

Podstawą, aby zaparcia nie wróciły lub w ogóle nie występowały jest oczywiście dieta bogata w błonnik, z mniejszą ilością tłustego i ciężkostrawnego jedzenia. Trzeba także pić dużo płynów, aby błonnik mógł działać.

Styl życia

Jogging

Trochę ruchu każdego dnia zwiększa perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom.

Kolejną rzeczą jest zmienienie na stałe stylu życia ze statycznego do bardziej aktywnego. Więcej ruchu sprawi, że będziemy częściej się wypróżniać, dzięki czemu unikniemy zaparć.

Higiena jedzenia jest również ważna. Należy zawsze znaleźć odpowiednio dużo czasu, aby zjeść spokoju. Nie należy jeść pośpiechu i stresie – wówczas zwykle potrawy nie są dobrze pogryzione i resztki jedzenia zalegają w jelitach.

Masz problemy z zaparciami? Wypróbuj Błonnik Primvitalny i oczyść jelita oraz pozbądź się zaparć w naturalny sposób. Zamów teraz!

Regularne wydalanie

Aby zapobiec zaparciom należy regularnie się wypróżniać. U zdrowego człowieka jest to zwykle 1-3 razy dziennie. Jednak jeśli wypróżniamy się regularnie co 2 dni to też powinno być w porządku. Ważne jest, aby iść do toalety, gdy czujemy potrzebę oddania stolca. Nie należy wstrzymywać defekacji, gdyż zaburza to proces wydalania i przez to mogą tworzyć się zatwardzenia.

Warto też wyrobić sobie nawyk wypróżniania o stałych porach np. codziennie rano.

Leczenie chorób sprzyjających zaparciom

Zaparcia mogą towarzyszyć różnym dolegliwością i chorobom. Dlatego należy leczyć te przypadłości, aby problem zaparć nie wystąpił. Wśród schorzeń i chorób sprzyjających zaparciom można zaliczyć następujące:

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (2 głosów)