Domowe sposoby na zaparcia

Aby pozbyć się zaparć, zwykle nie potrzebna jest wizyta u lekarza i zastosowanie leków farmaceutycznych. Jest wiele metod domowych, które skutecznie niwelują zaparcia. Większość z nich dotyczy oczywiście diety i aktywności fizycznej. Poniżej zaprezentowano szereg metod stosowanych w pozbyciu się zatwardzeń.

Suszone owoce

Jednym z najczęściej stosowanych metod w zaparciach jest jedzenie suszonych owoców – zwłaszcza morel, śliwek i fig. Zawierają one dużo błonnika i pozytywnie działają na jelita. Można je jeść pół godziny przed snem. Owoce te można wymoczyć w wodzie. Wodę można pozostawić do rana i wypić ją rano.

Woda z miodem

Miód ma lecznicze właściwości w wielu aspektach. Również w obstrukcji może się przydać. Łyżkę miodu rozpuścić wieczorem w ciepłej wodzie (nie gorącej). Rano wypić .

Dokładne przeżuwanie

Tabliczka czekolady

Czekolada i słodkości wzmagają zaparcia.

Staranne jedzenie może zaowocować brakiem zaparć. Dlatego każdy kęs należy dokładnie pogryźć. Proces trawienia zaczyna się w ustach i źle pogryzione kawałki jedzenia są gorzej trawione, w związku z czym więcej niestrawionego pokarmu zalega w jelitach.

Stop czekoladzie i słodyczom

Słodycze i czekolada wzmagają zaparcia. Odstaw słodkości i przekonaj się jak zadziała to na Twoje jelita.

Jogurty i kefiry

Jogurty i kefiry posiadają kultury bakterii, dlatego warto je jeść. Pomogą one zbudować prawidłową florę bakteryjną jelit, dzięki czemu można pozbyć się zatwardzenia.

Buraki z kminkiem

Dobrym sposobem są też buraki z kminkiem. Buraka należy potrzeć, dodać do niego szczyptę kminku, soli a także łyżeczkę oleju. Całość mieszamy i jemy rano na czczo.

Masz problemy z zaparciami? Wypróbuj Błonnik Primvitalny i oczyść jelita oraz pozbądź się zaparć w naturalny sposób. Zamów teraz!

Brzuszki

Zadbanie o mięśnie brzucha może przyczynić się do ustąpienia zaparć. Zwłaszcza, gdy mamy mało ruchu. Mięśnie brzucha są strategiczne i pomagają one przepychać masy w jelitach, regulują ciśnienie. Dlatego należy robić codziennie brzuszki przez 15-20 minut.

Masaże brzucha

Buraki - zdjęcie

Buraki z kminkiem mogą skutecznie zwalczyć zaparcia.

Masaże brzucha mogą pomóc w zlikwidowaniu zaparć. Masując brzuch masujemy jelito grube, zwiększając w ten sposób jego aktywność.

Kawa z rana

Niektórym pomaga wypicie porannej, gotowanej kawy.

Woda przed posiłkiem

Pomocna w zaparciach jest woda. Oprócz normalnej podaży wody dobrze jest pić szklankę przegotowanej wody na pół godziny przed posiłkami.

Sok z kapusty kiszonej lub kiszonych ogórków

Skutecznym sposobem na zatwardzenie może okazać się wypicie kilku łyżeczek soku z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków.

Zioła

Skuteczne w zaparciach są także zioła. Jednym z najlepszych ziół są nasiona babki płesznik. Nasiona te miesza się z letnią wodą, odczekuje 5 minut i wypija. Stosować przed każdym głównym posiłkiem.

Poranne „posiedzenie”

Dobrze jest wyrobić sobie nawyk porannego wydalania. Jest to najlepszy okres na pozbycie się złogów. Nawet, gdy nie chce się nam wypróżnić to warto posiedzieć na ubikacji – wbrew pozorom taki zabieg sprawia, że zaczniemy w końcu oddawać codziennie rano kał.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.5/5 (35 głosów)